יתרונות ההשקעה בדירה

קרא 1430 פעמים

חוכמה שמגיעה מן הציבור הרחב גורסת שהשקעה בנדל"ן, בדירה, היא השקעה משתלמת וכדאית. עם זאת, אין די בהצהרה שכזאת בכדי להעיד באמת על כך שצעד של רכישת דירה הוא אכן הצעד הנכון והמשתלם. לכן, בחרנו בשורות הבאות להציג כמה יתרונות ממשיים שכדאי לקחת בחשבון כאשר מתלבטים האם כדאי לרכוש דירה.

רוצים וודאות

בישראל פועלים כיום לא מעט יזמי נדל"ן וקבלנים, שמציעים מגוון רחב של פרויקטים ברחבי הארץ. חלק מהחברות, כגון אורבניקה, למשל, הן למעשה שותפויות של כמה חברות שהבינו את הצורך של הציבור ביציבות וודאות. ואכן, זהו היתרון הראשון שממנו נהנה כל מי שמשקיע ברכישת דירה למגורים. במקום לגור בשכירות, להיות תלויים בגחמות כאלה או אחרות של בעל הנכס, במקום לעבור בכל שנה או שנתיים למקום חדש, עם כל הטרחה ואי הנוחות המגולמים בכך, מרוויחים יציבות בחיים.

מפסיקים לשלם שכירות

יתרון חשוב לא פחות מהשגת תחושה של יציבות, שחיונית לפרט וגם למשפחה, יש כמובן יתרון פיננסי משמעותי ביותר ברכישה של דירה. כאשר משקיעים בדירה למעשה משקיעים בעצמנו, במקום לשלם שכר דירה שיורד לטמיון ולא מניב דבר משלמים עבור נכס אמיתי, יציב ובר קיימא.

אין כמעט שוכר דירה, יחיד או משפחה, שלא חבל לו על הכסף שיוצא מהכיס בכל חודש ונעלם. כאשר משקיעים בנכס ראוי לשמו, בדירה נאה, מבינים במדובר בהתחלה חדשה.

השקעה יציבה ומשתלמת

לא רק למי שמחפש דירה למגורים שווה להשקיע בנכס משלו. זהו צעד כדאי ומשתלם גם למי שמחפש אפשרויות השקעה מתאימות לצורך הכנסה פסיבית. כאשר רוכשים דירה ומשכירים אותה, מקבלים בכל חודש דמי שכירות קבועים. במיוחד בסביבה של ריבית אפסית, כאשר לא מקבלים כמעט דבר מהבנק בתמורה להפקדה בתוכנית חיסכון וכאשר אין אלטרנטיבות שפויות אחרות, שווה לחשוב על השקעה יציבה ובטוחה - בדירה.

לפני שהמחירים עולים

יתרון אחרון שאותו נזכיר ובו נעסוק הוא השקעה בנדל"ן לאור עליית המחירים. כבר כמה וכמה שנים מספרים לנו שאוטוטו, ממש מעבר לפינה, מחירי הדירות ירדו. אבל הבטחות לחוד ומציאות לחוד. מחירי הנדל"ן בישראל רק ממשיכים לעלות. בטווח הרחוק, אין ספק שהדירות בכל רחבי הארץ רק מעלות את מחירן. לכן, מי ששם כסף בצד מתוך מחשבה לחסוך לדירה בסופו של דבר רק משלם על כך יותר. לכן, בין אם למגורים ובין אם להשקעה, דירה היא לא ספק אופציה טובה לרכישה.

קצת עלי

בעלת BA במנהל עסקים, MA בהתנהגות ארגונית, מגשרת בתחום הנדל"ן ומנהלת נכסים בעלת ניסיון עשיר ומוצלח באזור השרון.

צור קשר