המעגל השני

קרא 1157 פעמים

אם היה מגיע אליכם אורח מלונדון, מקסיקו סיטי או טוקיו, הוא היה אומר לכם שעבורו הערים רעננה וכפר סבא הן בעצם שכונות צפוניות של מטרופולין תל אביב. את בני ציון ותל מונד הוא היה מחשיב כפרברים של תל אביב.

בראייה גלובלית של מטרופולינים, האזור הגיאוגרפי שבין כביש הרוחב 553 לכביש הרוחב 57, נחשב באופן לגיטימי למעגל השני הצפוני של תל-אביב רבתי. באזור זו נמצאים היישובים קדימה -צורן, פרדסיה וכפר יונה.

לאזור זה מספר יתרונות מובהקים:
1. בית פרטי במחיר של דירה בגבעתיים.
2. נגישות תחבורתית מעולה.
3. אוויר נקי, ירוק בעיניים, אווירה כפרית.

תושבי כפר יונה, פרדסיה וקדימה, נהנים מקרבה לכבישים מהראשיים ביותר בישראל: כביש 6, כביש 4, כביש 2. כמו כן, במרחק נסיעה קצר ניתן למצוא תחנות רכבת, את חוף הים של נתניה ומתחמי קניות ופנאי מכל הסוגים. אזורי התעסוקה הפזורים בשרון, מאפשרים לתושבי כפר יונה, קדימה ופרדסיה לשלב מגורים ועבודה בסמוך לבית. עובדה זו מעלה את איכות החיים משמעותית - גג רעפים וגינה פרטית בסוף יום העבודה.

ב 1948 עמדה אוכלוסיית המדינה על 800,000 תושבים וכיום על 8,400,000 תושבים, כלומר פי 10 תוך 67 שנה. רק בשנה האחרונה התווספו בישראל למעלה מ 160,000 בני אדם. היות ושיעור גידול האוכלוסייה בישראל הינו הגבוה באירופה (1.9% בשנה !), ניתן לנבא שמחירי הנכסים באזור השרון ימשיכו לעלות, בשל היתרונות של קרבה לתל אביב מחד וצביון כפרי מאידך. במבט של עשרות שנים קדימה, ההיצע של דירות ובתים חדשים יתקשה להדביק את גודל הביקוש, וזאת בשל התחזית לגידול של מעל ל 1,000,000 נפש בכל 6 שנים.

כיום מחירי הבתים צמודי הקרקע (פרטי ודו-משפחתי) עדיין סבירים באזור השרון הדרומי, והצפי מדבר על כך שבעוד כמה עשרות שנים השטח שבין העיר רחובות להרצלייה יהיה הצפוף ביותר בעולם המערבי המפותח. נתון זה יוביל לעליית מחירים רוחבית, הן במחירי הדירות והן במחירי צמודי הקרקע, אולם צמודי הקרקע יהפכו ליותר נדירים בשל הצורך בבנייה חדשה לגובה (מגדלי דירות).

רכישה של נכס באזור כפר יונה, פרדסיה וקדימה-צורן, נחשב כרכישה בטוחה, הן למגורים והן להשקעה. כפר יונה, אשר הפכה להיות עיר בשנת 2014, מהווה בית חם ל 23,000 תושבים. בסמוך לצומת בית ליד, על שטח של 400 דונם, מתוכננת הקמה של אזור הי-טק ותעשייה. המועצה המקומית קדימה-צורן מונה 20,000 תושבים, והמועצה המקומית פרדסיה מונה 6,000 תושבים.

לקריאה על תחזית מחירי הדירות 2016 , המאמר נכתב ע"י אתר "מדריך הנדל"ן"